Guvernul va subvenţiona o parte din gigacalorie, dar în baza unor principii de alocare clar stabilite, a anunțat prim-ministrul interimar, Florin Cîţu, la întâlnirea în sistem videoconferinţă cu reprezentanţii Asociaţiei Municipiilor din România. Potrivit lui Cîțu, nu se vor plăti amenzi și nici restanțe.
1 November 2021, 17:41
Ultima Oră
22 June 2026, 17:04 (actualizat 22 June 2026, 17:08)