Azilul "groazei" din Timiș, redeschis ilegal. Proprietarul a ignorat sancțiunile date de DSP și a cazat trei bătrâni
Azilul groazei din Timiş pare greu de închis. Autorităţile au decis să îi oprească activitatea acum 3 zile, dar joi au descoperit încă 3 pacienţi captivi în cămin. Mai grav, o femeie de 86 de ani a murit, deși a fost transferată la spitalul din Deta. Cât a stat la cămin, bătrâna nu a primit tratamentul esenţial pentru a trece peste bolile de care suferea. 11 bătrâni au fost mutaţi din azilul în care erau ţinuţi în condiţii greu de imaginat.
21 February 2019, 08:05