Droguri la şedinţe de şamanism | Cu o întârziere de peste trei ani, începe procesul fostului şef al Direcției Generale de Protecție Internă, Gelu Oltean

Curtea de Apel Ploieşti a dispus marţi începerea judecăţii pe fond în dosarul în care Gelu Oltean, fost şef al DGIPI, a fost trimis în judecată de procurorii DIICOT, fiind acuzat că a organizat împreună cu iubita lui, Vanessa Youness, şi cetăţeanul britanic Thomas Lishman şedinţe de şamanism la care participau zeci de persoane, unde se consumau droguri, respectiv o băutură tradiţională folosită de triburile din Amazon, care provoacă viziuni şi halucinaţii.

Fostul şef al DIPI a fost arestat pentru trafic de droguri. Drogul folosit de Gelu Oltean poate înlocui aproape complet percepţia realităţii

Consum de droguri mascat de ședințe ritualice pentru oameni bogați. Aceste lucruri se întâmplau într-o casă din Dâmbovița unde, spun procurorii DIICOT Brașov, se distribuiau stupefiante. Gazda ar fi fost Gelu Olteanu, fost șef al Departamentului de Informații și Protecție Internă din Ministerul Afacerilor, concubina acestuia și un cetățean englez care pretindea că ar fi accesat cunoștințele vechilor preoți din culturile precolumbiene din Peru.

Ultima Oră

Cele mai citite