Un TIR a derapat pe un pod și a căzut de la peste cinci metri înălțime pe o cale ferată
Circulația trenurilor a fost întreruptă între Târgoviște și Ploiești, în județul Dâmbovița, după ce un TIR a ajuns pe calea ferată. Mastodontul a derapat pe un pod și a căzut de la peste 5 metri înălțime. Șoferul a scăpat cu viața. După 6 ore, autotrenul a fost scos de pe calea ferată și repus pe șosea.
25 October 2017, 08:35