Omenirea a consumat toate resursele naturale regenerabile pentru anul acesta. România trăiește pe datorie încă din 11 iunie. Topul țărilor risipitoare de resurse naturale

Omenirea a consumat deja toate resursele naturale generate de planetă pentru anul 2023. Începând din 2 august, toată energia pe care o vom folosi, tot ce vom mânca, cumpăra din magazine sau călătoriile pe care le vom face, vor fi în contul generațiilor viitoare. România și-a consumat resursele chiar mai devreme. Țara noastră trăiește pe datorie încă de pe 11 iunie.

Ultima Oră

Cele mai citite