Muniţie rămasă neexplodată, provenită din Al Doilea Război Mondial, a fost descoperită, duminică după-amiază, de un detectorist autorizat, pe raza localităţii Sânmartin, în zona Vârfului Rugat, elementele fiind ridicate în siguranţă de pirotehniştii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Harghita.