Un paznic din Dolj s-a împușcat accidental cu arma din dotare. Bărbatul s-a ales cu dosar penal

Un paznic de vânătoare de 45 de ani, din judeţul Dolj, s-a împuşcat aseară accidental, cu arma din dotare. Împreună cu doi amici, bărbatul se întorcea de la o vânătoare la mistreţi, a manevrat arma greşit, aceasta s-a descărcat, iar glonţul i-a străpuns braţul stâng şi i-a produs o fractură deschisă foarte gravă. A fost transportat, de urgenţă, la Spitalul Judeţean din Drobeta Turnu-Severin.

Un șofer fugar a fost împușcat mortal de un polițist. Arma s-a descărcat accidental

Scene dramatice în Vaslui. Un șofer de 26 de ani a fost împușcat în cap de un polițist de la Rutieră și a murit la puțin timp după incident. Polițistul l-a urmărit în trafic pentru că avea informații că bărbatul conducea mașina deși avea permisul suspendat. Se pare că arma agentului s-a descărcat accidental, în timp ce încerca să-l imobilizeze pe tânăr.

Ultima Oră

Cele mai citite