Vladimir Uglev, inventatorul Noviciok: Simt remuşcări de când s-a anunțat că Aleksei Navalnîi a fost otrăvit cu această armă chimică. Nu înțeleg cum de nu a murit. Poate nu a băut tot ceaiul

Inventatorul agentului neurotoxic Noviciok, Vladimir Uglev, a declarat că nu poate dormi şi că simte remuşcări de când guvernul german a anunţat că liderul opoziţiei ruse, Aleksei Navalnîi, a fost otrăvit cu această armă chimică dezvoltată în perioada Uniunii Sovietice, transmite EFE.

Ultima Oră

Cele mai citite