apă caldă
198 de imobile din București nu au apă caldă din cauza unor avarii produse pe reţelele primare sau secundare. Informațiile se află pe portalul Companiei Municipale Termoenergetica.
Avarii în București. Peste 500 de imobile din sectoarele 1 și 6, fără apă caldă
Un număr de 237 de imobile din Sectorul 1, alte 32 din Sectorul 3 şi 324 din Sectorul 6 nu au apă caldă din cauza avariilor apărute la reţeaua de termoficare, conform informaţiilor postate pe site-ul Termoenergetica.
București. Peste 360 de blocuri au apa caldă oprită pentru remedierea unor avarii apărute în reţeaua de termoficare
Peste 360 de blocuri din Capitală au apa caldă oprită pentru remedierea unor avarii apărute în reţeaua de termoficare, potrivit site-ului Companiei Municipale Termoenergetica.
Iarnă de coșmar pentru mai mulți locuitori din Capitală. 200 de puncte termice au probleme cu furnizarea căldurii și apei calde
Iarnă de coșmar pentru mulți bucureșteni lăsați fără căldură și apă caldă! Deși pe site-ul oficial al RADET, regia informează că în acest moment sunt doar 3 blocuri afectate din cauza unei avarii, la rubrica "funcționare sub parametri" situația stă cu totul altfel.
Problema încălzirii în București este pasată guvernului. Capitalul pe care primăria s-a angajat că îl va vira în contul noii companii, Termoenergetica SA, există doar pe hârtie
La nici două săptămâni de când noua companie a Primăriei generale, Termoenergetica SA, a preluat oficial RADET-ul, au început să apară și primele probleme. Capitalul de 645 de milioane de lei, bani pe care primăria s-a angajat că îi va vira în contul noii companii, există doar pe hârtie. Prin urmare, există temeri serioase că, din ianuarie, ELCEN va ajunge la vechiul impas și cu Termoenergetica: dotarii acumulate și amenințări cu sistarea caldurii și a apei calde. Totul pe nervii celor peste 1,2 milioane de bucureșteni abonați la sistemul centralizat.
Termoficarea în România este o problema gravă la nivelul mai multor județe
E prea scumpă, apare prea târziu și uneori nu e constantă. Termoficarea în România este o problema gravă la nivelul mai multor județe. Nu e ușor să tremuri de frig în casă, iar măsurile nu sunt întotdeauna cele mai potrivite pentru noi.
Două spitale de copii din București, fără apă și căldură timp de trei zile. Problema a fost remediată vineri. Explicațiile Primăriei Capitalei
Două spitale de copii din București, Marie Curie și Centrul de Recuperare Neuropsihomotorie Dr. Nicolae Robănescu au rămas, timp de trei zile, fără apă caldă și căldură, problema fiind remediată vineri. Ministerul Sănătății a trimis o echipă la Marie Curie pentru verificarea situației.
RADET intră în faliment - decizie definitivă a Curții de Apel București. Gabriela Firea: Bucureștenii vor avea în continuare apă caldă și căldură
Curtea de Apel București a decis, luni, intrarea în faliment a RADET. Decizia este una definitivă. Magistrații Curții de Apel București au menținut, astfel, decizia din prima instanță a Tribunalului București. Primarul Capitalei dă asigurări că bucureştenii vor avea, chiar şi în aceste condiţii, apă caldă şi căldură în această iarnă. Activitatea Radet va fi preluată de Compania Municipală Termoenergetica.
RADET anunță că duminică noapte încep probele pentru furnizarea căldurii în apartamente
RADET anunță că duminică, de la ora 23.00, vor începe probele la cald pentru apartamentele din Capitală, având în vedere prognoza meteo, care anunţă temperaturi în scădere.

