Ciocniri între manifestanţi anticorupţie şi poliţie, în Serbia Doi adolescenţi, răniţi. Ministrul de Interne neagă

Poliţia din Serbia a intervenit în forţă pentru a dispersa demonstraţiile oamenilor nemulţumiţi de guvernul lor. Forţele de ordine au folosit grenade lacrimogene pentru a-i alunga pe manifestanţi de pe străzile din Belgrad. Potrivit presei locale, poliţiştii au dat dovada de brutalitate şi au rănit doi adolescenţi, informaţii negate de ministrul de interne al Serbiei. Vă avertizăm că urmează imagini şi informaţii cu impact emoţional.

Ultima Oră

Cele mai citite