Încă un angajat al Ministerului Sănătăţii, contact direct cu primul depistat luni seară, a fost confirmat ca fiind infectat cu noul coronavirus, transmite instituția.
Grupul de Comunicare Strategică a revenit asupra unei informări anterioare legate de un caz pozitiv pentru coronavirus și precizează că în cazul 92 nu este vorba despre o femeie din Mureș, ci despre o angajată a Ministerului Sănătății!