Un angajat al Ambasadei României la Nur-Sultan, Kazahstan, şi unul din cadrul Consulatului General al României la Cernăuţi, Ucraina, au fost testaţi pozitiv pentru COVID-19. Starea lor de sănătate este bună, anunță Ministerul Afacerilor Externe.
O persoană care lucrează la Ambasada României în Belarus a fost testată pozitiv cu noul coronavirus, a anunțat, marţi, Ministerul Afacerilor Externe. Starea sa de sănătate este bună, mai arată MAE, care îi citează pe medici.