Un tânăr ieşean student în ultimul an la Manchester, la Facultatea de Informatică, a fost revoltat de felul în care arată oraşul în care s-a născut. Andrei a mai fost surprins neplăcut şi de indiferenţa autorităţilor şi a concetăţenilor săi. De aceea, s-a hotărât să se implice direct.