O femeie a murit după ce a fost plimbată pe la mai multe secții ale Spitalului Județean Slatina

O femeie de 71 de ani din Corabia a murit după ce a fost plimbată pe la mai multe secții ale Spitalului Județean din Slatina. A făcut infarct și nu ar fi primit la timp tratamentul care ar fi salvat-o, susține medicul legist. Aparținătorii femeii îi acuză pe medici de neglijență și au depus plângere penală împotriva lor. Iar poliția a deschis o anchetă pentru ucidere din culpă.

Anchetă la Spitalul "Filantropia" din Craiova, după ce doi pacienți au murit în urma unor transfuzii

Doi pacienţi au murit în urma unor transfuzii făcute la Spitalul Municipal „Filantropia" din Craiova. Încă patru dintre cei transfuzați s-au simiţit rău şi au fost mutaţi la Terapie Intensivă. Conducerea Spitalului a sesizat poliţia şi face o anchetă internă. Polițiști din cadrul Secției 1 Craiova au început o anchetă penală la spital, pentru moarte suspectă.

Ultima Oră

Cele mai citite