anchetă centru de plasament
Şeful de serviciu al centrului de plasament din Capitală, unde un copil susţine că a fost violat de un coleg, a fost arestat pentru 30 de zile. Judecătorul Curţii de Apel Bucureşti a mai decis, azi-noapte, ca directorul instituţiei să fie plasat în arest la domiciliu, iar două educatoare - sub control judiciar.
Angajaţii unui centru de plasament din Sectorul 5 sunt anchetaţi pentru că ar fi tolerat abuzuri asupra unor copii
Caz şocant la un centru de plasamant din Capitală. Un adolescent este acuzat că ar fi violat unul dintre copii, iar angajaţii Centrului nu au reclamat nimic. Mai mult, ei ar fi cerut copiilor să ascundă toată povestea chiar şi atunci când anchetatorii le-au bătut la uşă. Cazul a pornit de la "gura lumii". Cei care locuiesc în zonă au început să vorbească despre grozăviile care se întâmplă în centru. Pe moment, agresorul nu este pedepsit pentru că este minor. Anchetatorii caută soluţii în cazul său. In schimb, îi cercetează pe angajaţii Centrului de plasament pentru că au ascuns fapte grave.

