Demonstrații împotriva restricțiilor anti-COVID la Budapesta, Viena și Amsterdam
Patronii de restaurante din Ungaria vor să forțeze mâna guvernului. Peste 100 de localuri au anunțat că vor redeschide astăzi deși acest lucru nu este permis. Ieri, reprezentanții HoReCa au demonstrat la Budapesta împotriva restricțiilor, despre care spun că le amenință subzistența. Și nu sunt singurii nemulțumiți. În Austria, Belgia și Olanda au avut loc din nou adunări publice prin care oamenii cer reluarea activităților economice.
1 February 2021, 12:51