Imagini şocante surprinse la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Reşiţa: Staţionarul 3, rezervat pacienților diagnosticați cu coronavirus, arată că o ruină. Imaginile au fost postate inițial pe reţelele de socializare de rude ale bolnavilor care se chinuie. Inspecția Sanitară de Stat a dat primele sancțiuni în valoare de 18.400 lei, după prima zi de control.