Poliţiştii de la rutieră au amendat peste 3.000 de biciclişti într-o singură zi. Cei mai mulţi, pentru că nu aveau vehiculele echipate corespunzător sau erau băuţi. A fost o campanie demarată pentru a preveni accidentele în care sunt implicaţi iubitorii sportului pe două roţi.