Italia, spaima șoferilor din cauza regulilor stricte. Aerul condiționat în mașină, motiv de amendă, și încă una consistentă. Legea nu îi iartă nici pe cei care scot mâna sau cotul pe geamul mașinii

Șoferii din Italia care în timp ce staționează țin motorul pornit pentru a se răcori sunt buni de plată. Legea îi sancționeaza pe cei care poluează și se aplică cele mai mari amenzi din Europa. De altfel, Codul rutier în Italia, foarte strict, prevede și alte sancțiuni pentru nerespectarea conduitei la volan. Un reportaj în exclusivitate de la corespondentul nostru, Alberta Forgiarini.

Ultima Oră

Cele mai citite