Ambulanțele vechi, un pericol pentru pacienți. Unele se află încă în exploatare, deși trebuiau casate de multă vreme
Pe temperaturi de caniculă, pacienți în stare gravă sunt transportați la spital în adevărate cutii de tablă cu peste un milion de kilometri la bord. Este vorba de autospecialele Serviciului Județean de Ambulanță, care în multe situații se află încă în exploatare, deși trebuiau casate de multă vreme. Cinci dintre mașini au depășit deja un milion de km, după cum recunosc chiar angajații din sistem.
30 July 2024, 18:32 (actualizat 30 July 2024, 20:49)