alpinisti romani
Alpinistul Adrian Ahriţculesei va pleca miercuri dimineaţa spre Antarctica, unde şi-a propus să cucerească Muntele Sidley (4.285 m) şi să încheie astfel "Circuitul celor şapte vulcani", o performanţă la finalul căreia ar putea deveni primul bărbat din România ce reuşeşte un asemenea record, potrivit Agerpres.

