Importăm mai mult față de anul trecut. Creșteri mari la alimente și combustibili. Urmează majorări de prețuri
România e tot mai dependentă de importuri. În primele luni ale anului, am adus din alte ţări produse în valoare de aproape 30 de miliarde de euro, mult peste nivelul de anul trecut. Au crescut, de exemplu, cantitățile importate de alimente și combustibili. Economiștii avertizează că prețurile produselor care vin peste graniţă sunt tot mai mari.
10 May 2022, 17:39