Programul prin care copiii primesc o masă caldă la școală a început și în Arad, la școala "Ilarion Felea". Startul ar fi trebuit dat încă de anul trecut, dar până acum nu exista un spațiu adecvat. Între timp, primăria a cumpărat mai multe containere pe post de săli de mese. Școala nu a fost întâmplător aleasă pentru acest program. Mulți dintre copii provin din familii nevoiașe.