ajutor medici coronavirus
Lucrează până la epuizare, își înving teama și încearcă totul pentru a-și ajuta pacienții. Ei sunt medicii care fac scut în faţa virusului care a îmbolnăvit deja peste 5.200 de români. Dar oricât de puternici ar fi, COVID-19 nu îi ocolește nici pe ei. 700 de cadre medicale din toată țara sunt infectate cu noul coronavirus, iar un ambulanțier a pierdut lupta cu boala.
Medicii refuză banii în plus promiși de stat. Scrisoare deschisă către autorități
Cadrele medicale aflate în linia întâi în lupta cu noul coronavirus au trimis autorităților o scrisoare deschisă în care susțin că banii nu rezolvă problemele personalului medical.

