Echipa de voluntari ai Televiziunii Române şi ai partenerilor campaniei "Împreună facem bine" a început sortarea donaţiilor făcute pentru sinistraţii din zonele grav afectate de inundaţii. Un TIR cu toate produsele urmează să ajungă, în zilele următoare, la Galaţi şi Vaslui.