Dosar penal in rem pentru aglomerația de la Aeroportul din Cluj. Sute de oameni au plecat la muncă în Germania
Aeroportul din Cluj-Napoca a fost supraaglomerat astăzi, în ciuda restricțiilor impuse prin ordonanţe militare! Aproape 2.000 de muncitori sezonieri au plecat, cu mai multe curse charter, spre Germania. Oamenii s-au înghesuit la intrarea în aeroport pentru că firmele de recrutare nu i-au organizat, în funcție de ora plecării. Autoritățile au intervenit cu forţe de ordine și au deschis un dosar penal pentru infracțiunea de zădărnicire a combaterii bolilor.
9 April 2020, 13:54