aglomeratie CFR
A început vacanță de Crăciun! Cei care au avut liber de la serviciu au plecat deja spre rude, în provincie sau spre localitățile de munte. Din Capitală s-a plecat spre toate regiunile țării și ca de obicei drumul le-a pus la încercare răbdarea celor care merg cu mașina pe DN1. Coloanele de mașini de la Comarnic și Bușteni i-au întârziat pe turiștii grăbiți să ajungă la pensiuni. Nici călătorii cu trenul nu au scăpat de aștepare și aglomerație.
Aglomerație în Gara de Nord din Capitală. CFR Călători folosește capacitatea maximă de transport în timpul Sărbătorilor de Iarnă
În Gara de Nord din Capitală este foarte aglomerat, mulți turiști au preferat trenurile spre munte pentru a scăpa de blocajele de pe DN1. Alți turiști au umplut trenurile cu destinația Moldova și sunt deja în drum spre casă sau spre destinațiile de vacanță.

