Preşedintele Klaus Iohannis a declarat sâmbătă că, în ciuda pandemiei, firmele s-au pregătit şi s-au adaptat corespunzător pentru continuarea activităţilor economice în siguranţă. El a încurajat guvernul şi mediul de afaceri să menţină un dialog permanent, "mai constructiv şi mai orientat spre rezultate".