actori concediati
Actorii Teatrului Naţional din Bucureşti au protestat în Piaţa Victoriei, nemulțumiți de tăierile bugetare care au dus la concedieri. "Ne cerem dreptul la demnitate", este mesajul acestora pentru guvernanți. In jur de 400 de persoane au participat la protestul faţă de reducerea bugetelor institutiilor de cultură.

