Un tânăr de 20 de ani, care a fost strivit de un buldoexcavator, a fost externat după 108 zile la Terapie Intensivă

Un tânăr de 20 de ani trăieşte datorită medicilor de la Floreasca, după ce a fost strivit de un buldoexcavator. Era în stare foarte gravă când a fost preluat de echipajul medical - avea mai multe traumatisme, dar cel mai grav, unul dintre plămânii nu se mai oxigena. Şansele de supravieţuire erau foarte mici, însă medicii au reuşit să-i salveze viaţa. A stat patru luni la ATI, iar acum spune că accidentul i-a schimbat viaţa.

Ultima Oră

Cele mai citite