accident rutier
Sfârșit tragic pentru un tânăr șofer, aflat la prima cursă la volanul unui tir. A murit în urma unui accident grav produs dimineață pe DN1, în dreptul localităţii sibiene Bradu.
O ambulanță SMURD, implicată într-un accident rutier în Capitală
O ambulanță SMURD aflată în misiune a fost implicată într-un accident rutier pe Calea Vitan, din Capitală. Membrii echipajului au acuzat dureri la mâini și la picioare, potrivit ISU București – Ilfov, citat de Mediafax.
Durere fără margini în localitatea Munteni-Buzău. Opt dintre victimele cumplitului accident au fost conduse pe ultimul drum
Imagini sfâșietoare în Ialomița: opt dintre victimele accidentului teribil de acum câteva zile au fost înmormântate. Femeile care au lăsat în urmă familii sfâșiate de durere și copii care își caută mamele erau toate din aceeași localitate: Munteni-Buzău. Vă avertizăm, informațiile și imaginile vă pot afecta emoțional!
Doliu în satul Munteni-Buzău, Ialomița. Rudele celor care au pierit în accidentul de sâmbătă dimineață, cel mai grav de anul acesta din România, au așteptat la biserică, în rugăciune, cortegiile funerare
În Munteni-Buzău, toată comunitatea e în doliu. 14 copii au rămas fără mame. Și șoferul microbuzului spulberat de TIR a lăsat în urmă un copil. Locuia și el în aceeași comună.
UPDATE Patru morți și doi răniți după impactul dintre două mașini, în județul Iași. Un șofer a intrat pe contrasens și a lovit un alt autoturism. ATENȚIE! Imagini care vă pot afecta emoțional!
Încă 4 oameni au murit duminică pe o șosea din România. Toți se aflau într-o mașină al cărei șofer a intrat pe contrasens, unde s-a lovit de autoturismul care venea din față. Încă două persoane au fost rănite. Cumplitul accident a avut loc pe drumul european 583, în localitatea Bălţaţi, la câțiva kilometri de Târgu Frumos.
Starea victimelor după cumplitul accident din Ialomița este în continuare gravă. Anchetatorii urmăresc inclusiv ipoteza ca șoferului mașinii de mare tonaj să i se fi făcut rău
Victimele accidentului din Ialomiţa sunt în stare gravă. Rudele celor 10 morţi se pregătesc de înmormântare. Este doliu în comuna Munteni Buzău, de unde proveneau 9 dintre persoanele care şi-au pierdut viaţa. Între timp, ancheta este în plină desfăşurare. Poliţiştii iau în calcul atât varianta ca şoferului care conducea mașina de mare tonaj să i se fi făcut rău la volan, cât şi posibilitatea unei defecţiuni tehnice a vehiculului.
Accidentul din Ialomiţa scoate la lumină realitatea dură din multe zone: oameni nevoiţi să caute de lucru la zeci de kilometri distanţă de case. "Ne ducem şi noi să ne hrănim, nu să ne omoare pe şosea"
Nevoia de a-și câștiga traiul de zi cu zi și de a-și crește copiii le-a obligat pe femeile aflate în microbuzul spulberat în Ialomița să-și caute de lucru la zeci de kilometri distanță de case. În comuna lor nimeni nu le-a angajat. Sâmbătă dimineață, în 10 familii speranța pentru viitor s-a frânt și a lăsat în urmă durere, lacrimi și disperare.
Ministrul Transporturilor anunță razii masive în trafic. Răzvan Cuc vrea introducerea unor dispozitive pentru scanarea retinei, care au drept principal scop identificarea oboselii şoferilor
Autorităţile vor adopta în perioada imediat următoare măsuri suplimentare de control pentru tahografe, în cazul TIR-urilor şi al maşinilor care transportă marfă. Au, de asemenea, în vedere introducerea unor dispozitive pentru scanarea retinei, care au drept principal scop identificarea oboselii în cazul şoferilor, a anunţat ministrul Transporturilor, Răzvan Cuc.
Accident cumplit în Ialomița: 10 persoane au murit după ce o mașină de mare tonaj a intrat într-un microbuz plin cu pasageri. Șapte oameni au fost răniți. Plan roșu de intervenție
Carnagiu pe o şosea din Ialomiţa, sâmbătă dimineaţă. 10 oameni au murit şi 7 au fost grav răniţi într-un cumplit accident de circulaţie. Un tir a intrat pe contrasens şi a spulberat un microbuz plin cu navetişti. Salvatorii au declanşat planul roşu de intervenţie. În afara celor doi şoferi, care au murit pe loc, toate celelalte victime erau angajate ale unei reţele de magazine şi veneau la serviciu în Capitală. Este posibil ca șoferul tirului să fi adormit la volan. El plecase din Târgu Jiu vineri seară și condusese toată noaptea. Atenţie, informaţii şi imagini cu impact emoţional!

