Grav accident in Capitală! Un autobuz a intrat într-un bloc de locuințe, după ce a lovit patru mașini. Șoferul mijlocului de transport în comun ar fi suferit o criză diabetică. Acesta și alți trei oameni din autoturisme au fost răniți în urma impactului. Din fericire, în autobuz nu se afla niciun călător.
Un autobuz cu 50 de pasageri a intrat într-un autocamion, pe DJ 186, între localităţile Onceşti şi Vadul Izei. 17 oameni au fost răniți, dintre care doi au traumatisme multiple. Drumul a fost blocat timp de două ore.