accident auto victime multiple
Adolescentul de 16 ani din judeţul Bistriţa-Năsăud care vineri seară s-a urcat băut la volanul unei camionete şi a accidentat şase pietoni de-a lungul DN 17 a primit, duminică, mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile, relatează Agerpres.
O adolescentă a murit, 5 persoane au fost rănite în accidente succesive produse de un tânăr beat și fără permis
Șoferul beat, în vârstă de 16 ani, a lovit cu o camionetă în localitatea Tureac, Bistrița Năsăud, un prim grup de persoane. O tânără rănită grav a murit la spital. Bărbatul și-a continuat drumul. A rănit 3 fetițe și o adolescentă în două coliziuni succesive. Polițiștii l-au oprit pe șofer după al treilea accident.

