Din iunie se poate circula de la Pitești la mare pe autostradă, ocolind Capitala
Din a doua jumătate a lunii iunie, de la Pitești la Constanța se va putea circula doar pe autostradă, după ce luna viitoare se va deschide ultimul lot din centura de sud a Capitalei. Șase ani au durat lucrările care au costat peste 800 de milioane de lei. Practic, A1 și A2 vor fi, în sfârșit, conectate.
13 May 2025, 12:01 (actualizat 13 May 2025, 20:26)