A venit iarna la munte. A nins în Harghita, Bihor, Hunedoara şi Argeş. Salvamont: Drumeţiile sunt periculoase în această perioadă

Este iarnă în zonele de munte din România. Noaptea trecută a nins în Harghita, Bihor, Hunedoara şi Argeş şi a bătut vântul cu putere. Primul strat mai serios de zăpadă din acest sezon a luat prin surprindere turiştii de la pensiuni, care au fost nevoiţi să aştepte utilajele de deszăpezire pentru a pleca spre case. Până diseară la ora 18 este cod galben de vânt şi ninsori la munte. În zona Carpaților Orientali va continua să se depună zăpada.

Ninsori în sudul, estul Munteniei și în Dobrogea. Se circulă în condiții de iarnă. Vreme rece și ninsori și în Capitală

Meteorologii au emis luni o avertizare Cod galben de ninsori în sud-estul Munteniei şi în cea mai mare parte a Dobrogei, în vigoare de la ora 15.00 până la ora 23.00. De altfel, în Dobrogea se anunță până marți la prânz ninsori, vânt și vreme deosebit de rece. Și în Capitală, vremea va fi închisă, rece și va mai ninge slab.

Ultima Oră

Cele mai citite