A venit iarna la munte. A nins în Harghita, Bihor, Hunedoara şi Argeş. Salvamont: Drumeţiile sunt periculoase în această perioadă
Este iarnă în zonele de munte din România. Noaptea trecută a nins în Harghita, Bihor, Hunedoara şi Argeş şi a bătut vântul cu putere. Primul strat mai serios de zăpadă din acest sezon a luat prin surprindere turiştii de la pensiuni, care au fost nevoiţi să aştepte utilajele de deszăpezire pentru a pleca spre case. Până diseară la ora 18 este cod galben de vânt şi ninsori la munte. În zona Carpaților Orientali va continua să se depună zăpada.
12 November 2023, 12:29