a fugit din spital
Un bărbat din Cluj-Napoca bolnav de COVID-19 a fugit din spital. Era internat la Spitalul Județean Cluj pentru probleme cardiace și a părăsit unitatea în momentul în care medicii i-au spus că testul pentru coronavirus e pozitiv și trebuie să fie transferat la Spitalul de Boli Infecțioase. Cum a motivat gestul aflăm de la Mădălina Vlăsceanu.

