Stelian Bujduveanu: Rămân alături de bucureșteni prin atribuțiile mele de viceprimar
Stelian Bujduveanu a transmis că rămâne alături de bucureşteni prin atribuţiile sale de viceprimar, ”cu aceeaşi implicare şi responsabilitate”, la încheierea mandatului său de primar general interimar al Capitalei.
Stelian Bujduveanu şi-a încheiat mandatul de primar general interimar al Capitalei, după ce, vineri după-amiază, a depus jurământul Ciprian Ciucu, noul primar general al Capitalei.
”Îi urez mult succes noului primar general al Municipiului Bucureşti, Ciprian Ciucu, care preia acest mandat cu o experienţă administrativă solidă şi cu energia necesară pentru a conduce Bucureştiul. În acest context, se încheie mandatul meu de primar general interimar. A fost o onoare şi o reală bucurie să lucrez pentru bucureşteni din acest rol de mare responsabilitate şi încredere, iar această experienţă rămâne una definitorie pentru parcursul meu profesional. Rămân alături de bucureşteni prin atribuţiile mele de viceprimar, cu aceeaşi implicare şi responsabilitate”, a scris Stelian Bujduveanu pe pagina sa de Facebook.
Ciprian Ciucu a depus, vineri după-amiază, jurământul de primar general al Capitalei, după validarea mandatului de către Tribunalul București.

