Spitalul Foişor: Florin Piersic a fost mutat de la ATI într-un salon al Compartimentului Septic

Florin Piersic
16 May 2024, 13:31

Actorul Florin Piersic a fost mutat, joi, din Secţia ATI într-un salon din Compartimentul Septic al Spitalului Clinic de Ortopedie, Traumatologie şi TBC Osteoarticular “Foişor”, a anunţat instituţia medicală.

“Evoluţia pacientului este bună, a început mobilizarea cu cadrul de mers pe distanţe scurte“, a precizat sursa citată.

Cu o zi în urmă, instituţia medicală anunţa că actorul Florin Piersic a început procedurile de kinetoterapie şi recuperarea medicală.

CITEȘTE ȘI: Actorul Florin Piersic a început procedurile de kinetoterapie şi recuperarea medicală

Evaluarea domnului Florin Piersic, făcută în dimineaţa de 15 mai 2024, de către echipa medicală, arată o evoluţie lent favorabilă. Pacientul a început procedurile de kinetoterapie şi recuperarea medicală“, transmitea Spitalul Foişor. Sursa: Agerpres

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite