Semnal de alarmă | Dependenți de droguri la vârste tot mai mici. Unii dintre tinerii consumatori devin ei inșiși traficanți și ajung să vândă moartea albă altor copii

Tot mai mulți adolescenți devin dependenți de droguri înainte să împlinească 18 ani și, în același timp, scade vârsta de la care copiii iau contact cu substanțele interzise. Este semnalul de alarmă pe care îl trag medicii de la spitalul Alexandru Obregia, din Bucuresti, care se confruntă cu astfel de cazuri. Și mai grav este că unii dintre tinerii consumatori devin ei inșiși traficanți si ajung să vândă moartea albă altor copii. Urmează detalii cu impact emoţional!