Abia ce se mai ieftiniseră în ultima vreme, că benzina şi motorina s-ar putea scumpi din nou. De la 1 iulie, Guvernul are în plan să crească accizele la carburanți. Ar fi a doua creștere a accizelor la aceste produse de la începutul anului. Economiștii pun măsura pe seama găurii tot mai mari de la bugetul de stat şi avertizează că o nouă creştere a preţurilor la pompă ar putea duce la scumpiri în lanţ, chiar în perioada concediilor.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed