Rusia a început joi evacuarea altor mii de localnici din zona de frontieră, după avansul armatei ucrainene pe teritoriul rusesc. Situația e tot mai complicată pentru ruși, în urma raidurilor fulger făcute de militarii ucraineni. În regiunea cea mai afectată, Belgorod, e alertă maximă: s-a trecut de la starea de urgență locală la stare de urgență federală.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed