Românul omorât în Belgia, de un capac de canal aruncat de tineri drogați, e înmormântat în România
Astăzi are loc înmormântarea șoferului român, omorât în Belgia de tineri drogaţi, care i-au aruncat un capac de canalizare în parbriz, în timp ce rula pe autostradă.
Gheorghe Ţibil lucra pentru o firmă de transport spaniolă şi a murit pe loc, în timpul unei curse, în Belgia. El va fi înmormântat, astăzi, în România.
Tinerii drogaţi, se pare, au aruncat de pe o pasarelă un capac de canalizare direct în parbriz, în timp ce TIR-ul rula pe o şosea din Belgia.
La prânz, toţi şoferii de la firma spaniolă vor opri maşinile, indiferent unde se vor afla, şi vor claxona, în memoria colegului lor.

