Prezenţă regală la Jocurile Olimpice. Prinţesa Anne a Marii Britanii, mesaj de la Milano
Prezență regală și un reper al istoriei olimpice, la Milano. Prințesa Anne a Marii Britanii a mers în Italia, unde, se dă astăzi, LIVE la TVR, startul acestei adevărate sărbători a umanității.
Prima membră a familiei regale britanice care a participat vreodată la Jocurile Olimpice, Prințesa Anne, a concurat într-o competiție ecvestră, în 1976, la Montreal.
Ea a făcut parte și din Comitetul olimpic internațional, dar a fost și președinta Asociației Olimpice britanice.
La o recepție strălucitoare găzduită de Consulatul britanic, a marcat acum, din nou, spiritul olimpismului. O vom vedea în câteva ore, la o ceremonie de deschidere inedită.
Pentru prima dată în istoria Jocurilor Olimpice de iarnă, inaugurarea nu va fi concentrată într-un singur loc.
Evenimentul principal va avea loc de la ora 21:00, pe stadionul San Siro din Milano. În paralel, se vor desfășura festivități în Cortina, Livigno și Predazzo. Vedeti totul pe TVR 1 și TVR Sport.

