Președintele Nicușor Dan și-a numit noi consilieri. Fostul ministru al Sănătății, Vlad Voiculescu, consilier onorific

Vlad Voiculescu (în centru) (Foto: Autor: RADU TUTA / AGERPRES FOTO Credit: AGERPRES FOTO)
13 noiembrie 2025, 13:52 (actualizat 13 noiembrie 2025, 13:53)

Vlad Voiculescu a fost numit, joi, consilier onorific al preşedintelui Nicușor Dan pentru rezilienţă, inovaţie şi solidaritate europeană, anunță Administrația Prezidențială, într-un comunicat.

Şeful statului a numit în funcţie mai mulţi consilieri: Valentin-Sorin Costreie – consilier prezidenţial la Departamentul Educaţie şi Cercetare şi Vlad Ionescu – consilier de stat la Departamentul Politică Externă, Parteneriate Strategice şi Românii de Pretutindeni.

Acestora li se alătură Mădălina-Gabriela Fătu – consilier de stat la Secretariatul General al Administraţiei Prezidenţiale, şi Şerban Iftime – consilier onorific la Departamentul Politici Economice şi Sociale.

Vlad Ionescu îşi preia funcţia pe 1 decembrie iar restul, pe 17 noiembrie.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite