Premierul spune că nu e nicio problemă cu deficitul. ”ANAF și-a făcut planul. Nu vor fi taxe noi”

27 martie 2024, 15:08

Premierul Marcel Ciolacu spune că nu trebuie să ne îngrijoreze acest deficit mare. Dă asigurări că românii nu vor plăti taxe noi iar până la finalul anului vom reuși sa ne încadrăm în deficitul asumat.

Nu este nicio problemă cu deficitul. Au fost niște plăți la Ministerul Apărării care au venit în lunile ianuarie și februarie. La ANAF, și-au făcut planul în ambele luni. Luna februarie este, de obicei, o lună mai delicată, în ceea ce privește colectarea. Haideți să vedem un exercițiu pe un trimestru, să putem vorbi în detaliu. Nu vor fi taxe noi, aia vă garantez, a declarat, miercuri, Marcel Ciolacu.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite