Premierul Olandei anunță închiderea granițelor țării pentru cetățenii din afara Uniunii Europene
Anunțul a fost făcut de Rutte după un summit prin videoconferinţă la care au participat mai mulți lideri ai Uniunii Europene.
În paralel, ministrul de Externe a sfătuit toți cetățenii olandezi să călătorească în străinătate doar dacă este strict necesar.

