Premierul interimar Ilie Bolojan: Eu nu am nicio percepţie de relaţie ruptă cu președintele
Premierul interimar Ilie Bolojan a declarat, miercuri, că a avut o colaborare bună şi instituţională cu preşedintele Nicuşor Dan. “Eu nu am nicio percepţie de relaţie ruptă, pentru că în toată această perioadă am colaborat bine, am colaborat instituţional”, a spus premierul Ilie Bolojan, la Digi FM.
Întrebat la Digi FM care a fost momentul când s-ar fi deteriorat relaţia cu şeful statului, Bolojan a explicat că, atunci când ocupi o funcţie importantă în stat, este necesar să colaborezi cu toate instituţiile pentru a reprezenta România şi pentru a duce proiectele mai departe.
Premierul interimar Ilie Bolojan: “Eu nu am nicio percepţie de relaţie ruptă, pentru că în toată această perioadă am colaborat bine, am colaborat instituţional. Aici nu e vorba de simpatii sau antipatii, aici pur şi simplu e vorba că, atunci când ai o răspundere în ţară, trebuie să colaborezi cu toate instituţiile, cu toţi liderii cu care trebuie să faci echipă pentru a reprezenta România, pentru a duce lucrurile înainte. (…) Nu am avut discuţii legate de reproşuri, pentru că, aşa cum v-am spus, agenda întâlnirilor era una normală, pe subiectele care erau la ordinea de zi, pe care întotdeauna am discutat-o în mod corect”.

