Premierul Ilie Bolojan l-a felicitat pe noul primar al Capitalei: ”Voi colabora cu Ciprian Ciucu și cu primarii de sectoare pentru rezolvarea problemelor ce țin și de Guvern”
Premierul Ilie Bolojan l-a felicitat pe Ciprian Ciucu pentru victoria sa la alegerile locale parţiale organizate duminică pentru Primăria Capitalei. După centralizarea tuturor proceselor de vot, Ciprian Ciucu este pe primul loc (36,16%), urmat de Anca Alexandrescu (21,94%), Daniel Băluță (20.51%), Cătălin Drulă (13,90%) și Ana Ciceală (5,85%).
Premierul a subliniat că va colabora atât cu noul primar general al Capitalei, cât și cu cei de sectoare, în ”rezolvarea problemelor ce țin și de Guvern.”
”Prin competența probată la Primăria Sectorului 6, prin integritatea dovedită în acești ani și prin atașamentul față de București, sunt convins că va schimba fața Capitalei. Voi colabora cu Ciprian Ciucu și cu primarii de sectoare pentru rezolvarea problemelor ce țin și de Guvern.”
Bolojan a transmis mulțumiri cetățenilor din București care l-au sprijinit pe candidatul Partidului Național Liberal la funcția de primar general al Capitalei.

