Premierul Ilie Bolojan a mers la sediul PNL și a discutat cu liderii partidului, în prag de criză politică
Premierul Ilie Bolojan a mers miercuri seară într-o vizită neanunțată la sediul Partidului Național Liberal București.
Discuțiile au fost deschise și directe, scriu membri ai organizației.
Potrivit unei postări pe Facebook, liberalii i-au transmis lui Bolojan că nu vor să își dea demisia – iar răspunsul lui a fost la fel de ferm: nu o va face.
Întrebat cum reușește să reziste în fața valului de critici, inclusiv din partea unor colegi din guvern, a răspuns „Când te înjură unii, e ca o binecuvântare”.

