Polonia rămâne pe poziție. Premierul Beata Szydlo susține că va apăra interesele lucrătorilor săi
“Nu ne vom schimba punctul de vedere. Sigur că în acest moment au loc discuţii. Toate statele membre analizează directiva. Ne vom susţine poziţia până la capăt, pentru că este în interesul lucrătorilor polonezi. Datoria mea, ca prim-ministru, este de a prezenta o poziţie care apără interesele poloneze şi interesele lucrătorilor polonezi”, a declarat premierul Poloniei, Beata Szydlo.

